ďťż
Strona główna
  wymiary działki

wymiary działki

johny27 - 23-02-2005 15:41
czy działka o wymiarach 18,2 x 44,5 m da się ładnie zagospodarować?

Wybrałem sobie domek: http://www.dobredomy.pl/?id_project=41

Co o tym myślicie?

Ula S - 23-02-2005 21:00
Jeśli sąsiednie działki są już zabudowane i budynki te nie są zbyt blisko granicy z twoją działką to może być. Nasz dom i dom sąsiada dzieli ok.8,5m. i wydaje mi się, że gdy w nim zamieszkamy to będziemy sobie zaglądać do okien no i ,,światła" też będzie mało.
Jednakże działka w kształcie prostokąta ma swoje zalety - za domem jest fajne, intymne miejsce, gdzie nikt nie widzi co robisz zwłaszcza gdy odgrodzisz się murem lub innym ,,gęstym" płotem od sąsiadów.
Wydaje mi sią, że powinieneś zbudować dom jak najbliżej wjazdu czyli przodu działki to zostanie więcej miejsca z tyłu. Jest to też wygode zimą krótki wjazd do odśnieżania.
Niewiem jak u ciebie, ale nas nie można budować domu bliżej niż 6 m.od drogi ( czyli u mnie 6 m. od ogrodzenia bo droga graniczy z nim ) Dom postawiliśmy ok. 11 m.od ogrodzenia i wygląda OK.
Jak widać na twoim projekcie garaż jest wysunięty do przodu a dom bardzej z tyłu szkoda, że i ja o tym nie pomyślałam, bo jest to bardziej praktyczne.
Myślę, że gdy już zbudujesz dom to i reszte działki ładnie zagospodarujesz .
Powodzeniarobert skitek - 23-02-2005 21:18
najpierw wybierz dzialke, a pozniej domek, bo sie okaze ze domek nie bedzie pasowal. wymiarami moze, ale np strony swiata projekt wykluczą.rafałek - 24-02-2005 07:32
Przy takiej działce zastanawiaj się od razu nad projektem. Nie mówię kupuj projekt tylko analizuj. Masz na oku działkę 18,2 m. Od sąsiadów zabiorą ci 2x4 m czyli zostaje ci na dom tylko lub aż 10,2 m. Jest wiele projektów (szczególnie z garażem z boku) gdzie dom na taką działkę się nie zmieści. Czy warto zwężać garaż? Czy łądne są domy z garażem z przodu (... tu inne konfiguracje ...). Na te pytania tzreba sobie odpowiedzieć samemu. Wybieraj świadomie, po to potrzebna jest przynajmniej wizja projektu. Możesz mieć całę gorono faworytów i właśnie je będziesz dopasowywać do działki.

YEYO - 24-02-2005 08:05
Mam działkę 18x35 i jest OKfubu - 24-02-2005 09:03
Moja działka ma 19,5 m szerok. i jest bardzo długa. Wybrałam projekt bardzo podobny do twojego z tym że mam wykorzystane pomieszcenie nad garażem. Ale rozkład pomieszczeń identyczny. Na szczeście sąsiada mam z prawej strony a z lewej rolne pole i strona południowa. U mnie odbicie lustrzane projektu domu. teraz zastanawiam sie na jaką odległośc od drogi sie zdecydować. Mam spadek z tyłu działki więc chyba nie odsune sie za daleko.
twój projekcik jest super. ja też jeszce nie obmyśłiłam zagospodarowania dziełeczki. Teraz już na dniach adaptujemy projekt i o nim mysle , reszta później.
Pozdrawiamjohny27 - 24-02-2005 09:06
ja też zastosuję lustrzane odbicie. Niestety z prawej strony sąsiad ma postawiony garaż w granicy działki więc moją ścianę garażową i garaż sąsiada będzie dzieliło tylko 4m ale myślę, że jest to do przeżycia.

Z lewej strony mam idealne "południe" :) i raczej nie będę biał sąsiada bo dalej przechodzi rów melioracyjny a ok 60m dalej napowietrzna linia niskiego napięciatczarek - 24-02-2005 09:12
Wszystko zależy od tego jaki dom chcesz zbudować. Zachowując wszystkie normy dom może mieć max szerokość 10m. Tu może być problem z domem z garażem. Generalnie jednak można sobie poradzić.johny27 - 24-02-2005 09:32
z domkiem (link do projektu znajduje się w pierwszej wiadomości) nie będzie problemu...:) - będzie tylko odbicie lustrzanefubu - 24-02-2005 09:34
Jest przepis budowlany mówiący że możesz przybliżyć się do granicy sąsiada w takiej samej odległości jak on ma do twojej granicy , pod warunkiem że jest to ściana ślepa. CZyli u ciebie chyba tak jest.
Jęsli on ma garaż w granicy bez okien to ty też możesz przysunąc sie ze swoim garażem na tę odległość.A u ciebie to cały bok domu również.johny27 - 24-02-2005 09:38
ale po pierwsze:

Nie byłaby to ściana ślepa - okna połaciowe też się liczą

po drugie:

Nie chcę się przysuwać bo od stronu sąsiada będę miał piękne wyjście na taras a poza tym jest również przepis budowlany który zezwalałby mi na przysunięcie się do granicy tylko pod warunkiem zachowania wymiarów garażu (głównie wysokości) identycznych z wymiarami sąsiada - a nie zrobię przecież płaskiego dachu garażowego....fubu - 24-02-2005 09:49
Ok. Jasne.
Z pracowni Domus bardzo podobał mi sie ORION, ale jak dowiedziałam sie o odległościach to został Tytan -też fajny ale za skomplikowany dach. Dlatego mój projekt ma dach dwuspadowy.Projekt nr 123 z LK Projekt.polanka - 24-02-2005 09:52

czy działka o wymiarach 18,2 x 44,5 m da się ładnie zagospodarować?

Wybrałem sobie domek: http://www.dobredomy.pl/?id_project=41

Co o tym myślicie?
jeżeli wjazd jest od północy to jak najbardziej. Masz wtedy ponad 20 metrów ogrodu od południa. Przy wjeździe od wschodu czy zachodu trzeba się zastanowić. A na upartego to i przy wjeżdzie od południa może być, sądzę że trudno znaleść coś bardziej pasującego.

Grzegorzjohny27 - 24-02-2005 09:58
wjazd jest od wschodupolanka - 24-02-2005 10:20

wjazd jest od wschodu Trwała jakiś czas temu na forum dyskusja między zwolennikami tarasu od wschodu i od zachodu. Nie ustalono który jest lepszy. Każda ze stron miała swoje racje. My np. mamy taras bardziej od wschodu z myślą o sobotnio-niedzielnych śniadaniach. Zwolennicy tarasów od zachodu myślą o popołudniowych posiedzeniach. Każdy wybiera co mu bardziej pasuje.

Trzeba by dokładnie przeczytać przepisy i zastanowić się np. nad zrobieniem okien w łazience i pomieszczeniu gospodarczym z luksfer - wtedy w myśl prawa budowlanego one liczą się jako ściana i można budynek przesunąc na 3 metry do granicy, o ile pamiętam w takim przypadku krawędż okna połaciowego na piętrze musi być 4 metry od granicy.

I właśnie mi coś przestało pasować.
Skoro wjazd od wschodu to pokój dzienny od południa (OK) ale wtedy taras ma wyjście na północny-zachód... Dowiedz sie u autora czy ma wersję z tarasem przylegającym do pokoju dziennego, ewentualnie czy się da coś takiego zrobić na etapie adaptacji.

Grzegorzjohny27 - 24-02-2005 10:23
włąśnie przy projekcie lustrzanym salon będzie od południa, dodam tam jeszcze dodatkowe okno od południa -- samo wyjście na taras będzie od północy a to zupełnie nie przeszkadza. Okno jadalni też od południa - myślę że to dobre rozwiązania...
 Menu
 : stosunek powierzchni zabudowy do powierzchni działki
 : Ścieżka komunikacyjna przy granicy granicy działki, Można?
 : Ile łącznie kosztuje/będzie kosztować Wasz dom z działką?
 : kto musi pokryć koszt przyłączenia mediów do granicy działki
 : SPRZEDAM 20 ARÓW DZIAŁKI BUDOWLANEJ 25 KM OD KRAKOWA
 : Ściana garażu sąsiada na granicy działki .... prośba o pomoc
 : "Sliska" dzialka budowlana - prosze o opinie i por
  • plytki labe scribe
  • przyczyny martwej ciazy
  • ubranka do chrtu
  • ilosc procentowa monocytow w mononukleozie
  • urzad miasta jozefow
  •  . : : .
    Copyright (c) 2008 blackangel portal | Designed by Elegant WPT